Чинники, які вплинуть на ринок депозитів - думка банкірів


Чинники, які вплинуть на ринок депозитів - думка банкірів

Найбільший вплив на ринок депозитів має економічна ситуація в країні. Крім того, для вкладників важливою є стабільність гривні.

Про це заявили банкіри під час круглого столу Finclub «Що буде з депозитами у 2020 році?».

«Якщо гривня продовжить зміцнюватися, відповідно, ставки будуть знижені», – зазначає Андрій Прусов, заступник голови Правління Банку Форвард.

Читайте також: Скільки грошей українці зберігають на депозитах

Що ще може вплинути на ринок депозитів:

  • інфляція, адже Нацбанк заявив, що буде тримати зростання цін на рівні 5%;
  • урядові ініціативи щодо кредитування населення: йдеться про програми повернення трудових мігрантів та дешеві кредити для розвитку малого та мікро- бізнесу під 5-7- 9%. Цей фактор матиме великий вплив на обсяги вкладів;
  • розвиток довготривалого кредитування: НБУ назвав 2020 рік «роком іпотеки», а іпотечні програми, у свою чергу, дозволять нарощувати депозитний портфель.

Нагадаємо також, що Фонд гарантування вкладів фізосіб заявляє про намір підвищити гарантовану суму банківських вкладів до обіцяних 600-800 тис. грн, однак втілювати це не поспішає.

«Якщо є стабільна економіка, то політичні чинники нівелюються, і у зв’язку з цим підвищення порогу компенсації через банкрутство банку не є такою нагальною темою. На мою думку, те, що Фонд хоче підвищити гарантовану суму вкладу – це правильно, але не є першою необхідністю. Це потрібно робити, коли населення втрачає довіру і його не стримують 200 тисяч грн, щоб забрати гроші з банку. А 400 тис. – компенсують, тому нехай полежать», – зазначає Олег Кляпко, директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку.

До речі, ви завжди зможете отримувати більше з ваших депозитів. Finance.ua домовився з деякими банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту». А це до + 3,00% до основної ставки за депозитом. Гроші ніколи не завадять. А вигідну надбавку до відсотку можна оформити в три кроки.

Хочу отримувати більше з депозиту 💰

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua