Україна після 2022 року не вироблятиме фету, пармезан та рокфор


Україна після 2022 року не вироблятиме фету, пармезан та рокфор

Після набуття чинності з 1 січня нової редакції закону про охорону географічних зазначень з 2025 року українські виробники не зможуть надавати своїм продуктам назви шампанське та коньяк, а після 2022-го – називати сири пармезаном, рокфором та фетою.

Про це на пресконференції у Львові розповів експерт проєкту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” Іван Гайванович, повідомляє видання “Щоденний Львів”.

“Згідно із новою редакцією закону щодо географічних зазначень такі продукти як коньяк, шампанське, а також захищені географічними зазначеннями сири рокфор, пармезан та фета мають право іменуватися лише там, звідки вони походять: із провінцій Коньяк, Шампань тощо. В інших місцевостях такий плагіат буде каратись солідними штрафами. При цьому під санкції потраплять як виробники, так і продавці”, – зазначив Гайванович.

За його словами, для переходу на нові назви визначено перехідний період. Для окремих спиртних напоїв – коньяку, шампанського – він триватиме до кінця 2025 року, для трьох сирів – рокфор, пармезан і фета – до кінця 2022-го.

Після закінчення цих термінів українські виробники не зможуть давати своїм продуктам такі назви. Не можна буде також їх імітувати: наприклад, замість шампанського вказувати, що вино “створене методом шампанізації” або що сир “зі смаком пармезану”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua