Чи може ФОП для своєї діяльності використовувати рахунок фізособи


Чи може ФОП для своєї діяльності використовувати рахунок фізособи

В Україні забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб, що відкриваються для власних потреб, для здійснення операцій, пов’язаних із веденням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Луганській області.

Клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської діяльності, незалежної професійної діяльності і власних потреб.

Читайте також: ФОП має податковий борг: яке його майно не може бути об’єктом погашення

Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Що забороняється:

  • використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані з веденням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Довідка Finance.ua:

  • 6 грудня 2019 року Правління НБУ затвердило зміни, які мають спростити умови кредитування банками фізичних осіб – підприємців.
  • Змінами передбачено – для оцінки фізичних осіб-підприємців банки також зможуть використовувати портфельний підхід. Це правило буде поширене на всі кредити ФОПам до 5 млн грн. Ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу.

Як закрити ФОП в 2020 році 🧐

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua