Зростання в сільському господарстві України різко сповільнилося


Зростання в сільському господарстві України різко сповільнилося

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-листопаді 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросло на 2,4%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Державної служби статистики.

За даними статистичного відомства, сільськогосподарські підприємства збільшили обсяги виробництва на 5,6%, господарства населення – зменшили на 1,9%.

Обсяг виробництва в рослинництві зріс на 2,8%, обсяг в тваринництві – на 1,1%.

Водночас за підсумками семи місяців 2019 року Держстат фіксував зростання на 12,0%, за підсумками восьми місяців – 4,4%, за підсумками дев’яти місяців – 5,9%, за підсумками десяти – 3,3%.

Нагадаємо, українські аграрії станом на 12 листопада 2019 року вже зібрали 70,8 млн тонн зерна з площі 14,6 млн га (96%) при середній врожайності 48,4 ц/га. Такий показник вже перевищив результат врожаю зернових за 2018 рік, коли валовий збір склав 70,1 млн т.

Національний банк дав прогноз світових цін на основні позиції українського експорту. Згідно з прогнозом НБУ, світові ціни на зернові будуть поступово підвищуватися на прогнозному горизонті в умовах прискорення зростання світового споживання і зміни погодних умов. Зокрема, прогнозується зростання цін на пшеницю. Ціни на кукурудзу будуть коливатися у вузькому діапазоні з поступовим висхідним трендом, йдеться в прогнозі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua