Голова Ради НБУ просить Раду терміново повернути під контроль правління регулятора


Голова Ради НБУ просить Раду терміново повернути під контроль правління регулятора

Голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин звернувся до Верховної Ради з проханням терміново внести зміни до закону про НБУ в частині скорочення повноважень правління регулятора, посилення контролю над його діяльністю.

“Ситуація, що склалася після зміни закону “Про НБУ” в 2015 році, показала: закон надав безмежні повноваження правлінню НБУ і фактично вивів правління з під будь-якого дієвого контролю… Звертаюся до Верховної Ради терміново внести зміни в закон “Про НБУ” і зробити його дійсно незалежним від будь-яких дій на свій розсуд нинішніх чи майбутніх членів правління”, – заявив Данилишин в Facebook в понеділок.

Він зазначив, що на сьогодні механізм юстирування рішень правління центробанку відсутній, як і повний контроль над витратами і доходами НБУ з боку Рахункової палати.

На думку голови Ради, правління Нацбанку “прикривається” незалежністю регулятора і ухвалює “ніким не контрольовані рішення”.

“Наслідком цієї безконтрольності є так зване “очищення банківської системи” 2015-2016 рр., що заподіяло шкоду майже 38% ВВП, різке знецінення, а потім зміцнення гривні, яке прямо порушує конституційну норму про стабільність національної грошової одиниці. А ще рішення щодо монетарної політики та облікова ставка, що базується на особистих припущеннях членів монетарного комітету, “піраміда” ОВДП та ін.”, – заявив Данилишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua