Україна не виконала дві умови для отримання макрофінансу ЄС - Єврокомісія


Україна не виконала дві умови для отримання макрофінансу ЄС - Єврокомісія

Для отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС залишаються невиконаними дві умови.

Про це заявив віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс на Міжнародній конференції з реформ України і європейського шляху в Латвії.

Читайте також: Цьогоріч ЄБРР інвестував €1 мільярд в економіку України

“З 2014 року Україна отримала загалом 3,3 млрд євро макрофінансової допомоги. Крім надання вкрай необхідної фінансової підтримки, політичні умови, пов’язані з цими виплатами, служать каталізатором багатьох реформ. Україна вже виконала майже сто з цих умов”, – сказав Домбровскіс.

За його словами, крім програм макрофінансової допомоги, ЄС і європейські фінансові інститути мобілізували значні суми на підтримку України – понад 14 млрд євро, і доки Україна продовжуватиме йти своїм нинішнім шляхом реформ, ЄС буде продовжувати надавати таку підтримку.

“Четверта програма макрофінансової допомоги ЄС для України перебуває на правильному шляху. Однак залишаються невиконаними дві умови. Перша – прийняття Радою в другому читанні закону про протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом. Інше питання стосується здійснення невирішених питань в системі перевірки декларацій про активи”, – зазначив віце-президент ЄК.

Він додав, що виділення коштів також залежить від прогресу в здійсненні програми МВФ.

“Я сподіваюся, що угоди з цього питання буде досягнуто найближчим часом. У цьому контексті: ми підтримуємо думку МВФ про важливість незалежності центральних банків, забезпечення фінансової стабільності й необхідності мінімізації бюджетних витрат на врегулювання неспроможності банків”, – сказав Домбровскіс.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua