8 причин, через які вам не дадуть кредит в банку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПАРТНЕРСЬКА

8 причин, через які вам не дадуть кредит в банку

Кредит&Депозит
5203
8 причин, через які вам не дадуть кредит в банку
Ухвалюючи рішення про видачу грошей, банк перевіряє платоспроможність клієнта. Коли клієнт задовольняє умови — кредит видадуть.
Експерти Бистрозайм, однієї з провідних українських кредитних компанії, розповіли, чому банки відмовляють у видачі грошей. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся, як поліпшити кредитний рейтинг і гарантовано отримати позику.
Не знаєте, чи дасть вам банк кредит? Пройдіть тест.
Якщо за результатами тесту ви не отримуєте кредит в банку, то нижче список причин, які могли на це вплинути.
Погана кредитна історія
Невиплата старих кредитів — часта причина відмови.
Кредитна історія кожної людини містить інформацію про взяті позики і строки погашень. Ведуть її спеціальні бюро – приватні компанії, з якими співпрацюють банки.
Українське бюро кредитних історій – найбільше в Україні. У його базі міститися понад 68 мільйонів справ .
На сайті бюро можна раз на рік безкоштовно подивитися свою кредитну історію. Повторний перегляд буде коштувати 50 грн.
Коли ви збираєтеся позичити гроші, банк обов’язково перевіряє інформацію про вас. Якщо він бачить, що у вас були невиплати або часті прострочення, він відмовить.
Що робити? Для поліпшення кредитної історії ви повинні:
Погасити прострочення.
Скоротити кількість відкритих позик.
Активно користуватися кредитами без прострочень.
Безвідсоткові онлайн кредити є відмінним засобом для поліпшення кредитної історії. Ви берете невелику суму на короткий період, вчасно оплачуєте і покращуєте свій рейтинг.
8 причин, через які вам не дадуть кредит в банку
Багато заявок в різні банки
Якщо за короткий проміжок часу розмістити 5-6 заявок на отримання позики, то банки вважатимуть таку поведінку підозрілою, а клієнта — ризикованим. Таким чином погіршиться кредитна історія навіть без взяття грошей. Банки думають, що якщо вам терміново потрібні гроші, то у вас фінансові проблеми і краще не зв’язуватися з вами.
Що робити? Якщо ви вже встигли погіршити частими запитами кредитну історію, не впадайте у відчай – через 2-3 місяці банки перестають вважати це негативним фактором.
Недостатній стаж
Розмір офіційного трудового стажу на останньому місці роботи — важливий параметр для банків. Наприклад, в банку Credit Agricole видають кредит, якщо стаж на основній роботі не менше ніж 4 місяці.
Якщо ви працюєте багато років в одній компанії, для банку це означає що Ви надійний клієнт, і він розраховує на повернення коштів.
Що робити? Не всі банки вимагають трудового стажу — спробуйте звернутися до них.
Відсутність офіційного працевлаштування
Безліч людей в нашій країні працюють неофіційно. Можливо, ви один з них. Тоді це може стати причиною відмови у видачі позики.
Коли ви не здатні підтвердити дохід, то банки вважають вас неплатоспроможним клієнтом, що призводить до відмови.
Що робити? Банкам важливо бути впевненими в поверненні коштів. Тому наявність офіційної роботи з серйозним стажем буде перевагою.
Якщо працюєте неофіційно, то доведіть свою платоспроможність іншим методом, наприклад — наявністю нерухомості або автомобіля.
Вік
Вік клієнта також впливає на видачу кредиту.
Якщо ви молоді – у вас немає надійної кредитної історії і стабільного працевлаштування.
Якщо пенсіонер – банки вважають вас ненадійним клієнтом через нестабільне здоров’я літніх людей.
Що робити? Коли вік не дозволяє взяти позику в банку, то хорошим рішенням буде звернутися до МФО. На відміну від банків, при взятті онлайн кредиту критерії інші. Тому можливо отримати позику і студентам, і пенсіонерам.
Занадто велика сума
Якщо ви пробуєте відразу взяти велику суму грошей — десятки або навіть сотні тисяч гривень, то не дивуйтеся відмові. Щоб банк видав таку позику, він повинен бути впевнений у поверненні коштів. Чим більше і частіше ви берете кредити і обслуговуєте без прострочень, тим охочіше банк дасть гроші.
Що робити? Поступово підвищуйте суму грошей, яку берете в позику. Можливо, буде потрібна наявність авто або власного житла. Також важливо мати позитивну кредитну історію.
Немає історії кредитів
Якщо ви тільки збираєтеся отримати свою першу позику, то можете зіткнутися з труднощами. У банку немає інформації по вашій кредитній історії, а значить – він ризикує, коли видає гроші.
Якщо банк ставиться до вас насторожено, то він не буде надавати велику суму в борг. На початку Ви отримаєте невеликий ліміт на карті, наприклад, кілька тисяч гривень.
Що робити? Якщо вам раптом знадобився кредит, а до цього ви його не брали, то потрібно вибрати один з двох варіантів:
Задовольнитися невеликою банківською позикою, щоб поступово довести платоспроможність і надійність.
Взяти безкоштовний онлайн кредит на потрібну суму. У майбутньому, коли повернете його, це також покращить вашу кредитну історію.
Сімейний стан
Для банку важлива надійність і стабільність клієнта. При інших рівних, людина, яка перебуває в шлюбі, завжди має перевагу перед клієнтом без пари. За статистикою, яку публікував один з українських банків, шанс отримати кредит у одруженої людини на 30% вищий.
Але це за умови, що чоловік або дружина також будуть працюючими громадянами. Інакше банк буде віднімати із зарплати суму грошей, яка необхідна на фінансування утриманця.
Після оформлення шлюбу шанси на позитивне рішення банку зростають.
Також на рішення про видачу кредиту впливає кількість дітей в сім’ї, адже на їх утримання теж потрібні гроші.
Що робити? Якщо ви бажаєте отримати кредит на кращих умовах, то варто подбати про те, щоб підтвердити платоспроможність обох членів сім’ї.
Висновок
У цій статті ми розглянули основні фактори, що впливають на рішення банків про видачу кредиту. Коли ви подаєте заявку в банк, то ваші дані обробляються алгоритмами, які визначають — давати позику чи ні.
Знаючи важливі параметри для банків, ви розумієте їхню мотивацію при видачі грошей і свої шанси на отримання позики.
Щоб дізнатися шанси на отримання банківського кредиту, пройдіть тест.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас