Новий закон не підвищить вартість української землі - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий закон не підвищить вартість української землі - експерт

Аграрний ринок
670
Сьогодні, 13 листопада, Верховна Рада дала старт земельній реформі. В рамках реформи планують навести лад в кадастрах, звести всі реєстри, впорядкувати земельні відносини і дати можливість розпоряджатися своєю землею її власникам.
Як розповів аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко, зробити українські землі цінними для бізнесу допоможуть технології, обладнання та інфраструктура. А ситуація, коли власники наділів не можуть ними повноцінно розпоряджатися, призводить до зниження цінності землі.
“Обмеження користування землею веде до одного підсумку – падіння цінності землі. Адже в ситуації, коли є пропозиція, але обмежений або ліквідований попит, зростати в ціні нічого не може – немає покупців. У зв’язку з цим жителі сіл не отримають доходів від землі, не можуть її продати. В таких умовах земля – це мертвий вантаж, який не має жодної цінності”, – пояснює Пархоменко.
Втім, за його словами, відразу після відкриття ринку землі, запланованого на 2020 рік, ціна на землю не почне зростати.
“Для економіки, як і для власників земельних ділянок, найоптимальніший варіант – зростання цін на землю. Але після самої реформи його не буде. Він можливий тільки при зростанні попиту на цей товар. А попит, у свою чергу, можуть формувати як поточні учасники ринку, так і нові. Але важливо зрозуміти, що поява нових учасників-іноземців не відбувається в момент. На зараз вартість землі в різних областях вкрай різна. Наявність інфраструктури, доріг, елеваторів, залізниці або річки підвищує її вартість. Також якщо на цій ділянці працюють компанії, її цінність може зрости. Але в більшості випадків таких факторів немає, через що очікувати появи черги з покупців не варто, як і зростання ціни на неї. <…> Міф про те, наша земля вкрай ціна для когось, – це просто вигадка. Оскільки сільське господарство сьогодні – це не тільки земля. Це технології, обладнання та інфраструктура. Тільки наявність цих факторів робить землю ціною для компанії. І якщо технології і обладнання ми можемо швидко завезти в Україну, то створити умови у вигляді доріг, залізниці, елеваторів, барж не вийде за кілька років. Це велика і величезна робота, яку можуть допомогти зробити іноземні інвестори”, – говорить Пархоменко.
Він упевнений, що земельна реформа може дозволити Україні стати багатшими, але будь-які обмеження та заборони тільки затримають цей процес і не дозволять жителям сільської місцевості продати і розпоряджатися ділянками на вигідних умовах.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас