Віднесення Нацбанком валютних держпаперів України до ризикових може знизити ставки валютних депозитів - експерт


Віднесення Нацбанком валютних держпаперів України до ризикових може знизити ставки валютних депозитів - експерт

Рішення Нацбанку поступово перевести валютні ОВДП і єврооблігації України з категорії безризикових активів до розряду ризикових може ще далі зменшити ставки за валютними депозитами і підштовхнути вкладників до гривневої альтернативу, вважає фінансовий аналітик групи компаній ICU Михайло Демків.

“У рамках курсу на дедоларизацію, який був прописаний в меморандумі між НБУ і Кабінетом Міністрів, валютні ОВДП вважатимуться ризиковим активом. А значить, на кожну гривню таких активів банку потрібно мати запас капіталу, щонайменше, 10 копійок (норматив достатності капіталу = 10%)”, – пояснив він, чому валютні ОВДП стають трохи менш привабливим інструментом для банків.

Водночас експерт зазначив, що запровадження цієї норми порушує питання, яка політика є бажаною для країни. “З одного боку, зрозуміле бажання знизити частку валюти в заощадженнях громадян і позиках Мінфіну на користь національної валюти. З іншого боку, в державі є десятки мільярдів доларів заощаджень, і не використовувати цей ресурс в умовах досить недешевих зовнішніх позик у валюті трохи марнотратно”, – вважає Демків.

Коментуючи вплив ухваленого НБУ рішення на розрахунок достатності капіталу банків, експерт зазначив, що сьогодні банківська система України має один з кращих показників достатності капіталу – 18,43%, що майже вдвічі перевищує мінімальні вимоги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua