Світові ціни на продовольство за рік зросли на понад 3%


Світові ціни на продовольство за рік зросли на понад 3%

Індекс продовольчих цін ФАО (Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) у вересні 2019 року зріс в порівнянні з вереснем минулого року на 3,3% до 170 пунктів.

Про це повідомляється на сайті організації.

При цьому в порівнянні з серпнем поточного року ціни залишилися приблизно на тому ж рівні.

Як зазначили в ФАО, у вересні різко впали ціни на цукор, проте це падіння було майже повністю компенсовано зростанням цін на рослинні олії і м’ясо. Індекс цін на молочну продукцію знизився незначно, а індекс по зернових залишався стабільним.

У вересні середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало 157,6 пункту, що практично відповідає показнику серпня і на 3,9% (6,4 пункту) нижче показника вересня 2018 року.

Однак динаміка цін основних зернових культур була різноспрямованою. Ціни на пшеницю в вересні підвищилися в умовах активної торгівлі, хоча вони, як і раніше, були значно нижчі (на 11%) від цін того ж періоду минулого року, чому сприяли загалом оптимістичні прогнози пропозиції. Котирування кукурудзи, навпаки, знизилися в порівнянні з минулим місяцем, оскільки світові ціни продовжували падати під впливом великих обсягів експортного пропозиції з боку країн-експортерів як Південної, так і Північної півкулі, підкреслили експерти ФАО.

Індекс продовольчих цін ФАО – це показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів (зернові, рослинні олії, молочну продукцію, м’ясо та цукор). Індекс розраховується на основі середніх значень індексів цін на п’ять товарних груп, зважених з урахуванням середнього показника частки кожної групи в експорті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua