0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри дали прогноз щодо кредитних ставок для бізнесу до кінця року


Банкіри дали прогноз щодо кредитних ставок для бізнесу до кінця року

Ставки за кредитами для бізнесу до кінця поточного року істотно не зміняться, вважають банкіри, опитані агентством “Інтерфакс-Україна”.

“Думаю, до кінця року ставки за кредитами для юросіб не сильно зміняться”, – сказав голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

За його оцінкою, динамічне зниження кредитних ставок для юросіб може початися в разі істотного уповільнення темпів інфляції, подальшого зниження облікової ставки і, як наслідок, зменшення вартості фондування, що стане можливим за прискореної позитивної динаміки зростання виробництва і ВВП.

Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло також вважає, що ставки за кредитами для бізнесу залишаться високими в поточному році.

“Кредитні ставки українських банків з вітчизняним капіталом для юросіб становлять 20-24%, вони трохи нижчі у банків з іноземним капіталом і держбанків. Думаю, до кінця року вони збережуться на нинішньому рівні. Більш динамічне зниження ставок почнеться, коли істотно знизиться облікова ставка і, відповідно, знизиться вартість ресурсів”, – сказала банкір.

Аналогічної точки зору дотримується заступник голови правління Першого інвестиційного банку Владислав Кравець: “Ефективна кредитна ставка в гривні для бізнесу, яка становить 15-18% річних, до кінця року істотно не зміниться. Вона значною мірою залежить від вартості і строків депозитів населення, в щонайменше – депозитів юридичних осіб. Ставки за депозитами істотно не змінюються, а депозити залучаються в основному на короткі терміни, тому кредити залишаються дорогими”.

Начальник відділу по роботі з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрій Приходько зазначив, що вартість кредитів залежить від низки факторів: ціна і доступність ресурсів, платоспроможність позичальників, якість кредитних портфелів банків, правова захищеність кредиторів, що формує “плату за ризик” в кредитній ставці. “Частка проблемних позик знижується дуже повільно і все ще становить більше половини сукупного кредитного портфеля, отже, складова “плати за ризик” в ціні кредитів, як і раніше, вагома, а кредитні апетити банків помірні. Впевненість банків у захисті своїх прав як кредиторів також поки невелика. Відповідно, розраховувати на істотне пожвавлення і здешевлення корпоративного кредитування можна лише за наявності економічних і правових умов, що забезпечують платоспроможний відповідальний попит з боку позичальників”, – додав він.

Банкіри вважають, що при низькому рівні інфляції плани НБУ щодо зниження облікової ставки до 8% в четвертому кварталі 2021 року є реалістичними.

“Вважаю, що цілком реально, сподіваюся, що цього можна буде досягти раніше”, – сказав Сергій Наумов.

Начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексій Блінов вважає, що зниження облікової ставки до 8% у 2021 році цілком реалістичне при виконанні двох ключових умов: сталого перебування інфляції в цільовому діапазоні 4-6% і збереження макрофінансової стабільності. “Однак ми очікуємо, що перехід інфляції в цільовий діапазон буде трохи більш тривалим, ніж це передбачено поточним прогнозом НБУ. Зокрема, наші очікування зростання індексу споживчих цін в грудні 2019 року становлять 7,4% (поточний показник дорівнює 8,8%). Відповідно, нещодавно оприлюднений НБУ графік зниження облікової ставки в 2020 році може також дещо розтягнутися в часі”, – додав він.

Галина Хейло вважає занадто повільними прогнозовані темпи зниження облікової ставки: “На мій погляд, прогнозується занадто повільне зниження облікової ставки. До того ж цей прогноз обмежений цільовим рівнем інфляції. Оскільки інфляція залежить від багатьох факторів, існує ймовірність невиконання цього прогнозу”.

Банкіри сумніваються в реальності зниження інфляції до 6,3% до кінця року.

“Зниження інфляції до 6,3% до кінця року малоймовірне. Зміцнення гривні поки має незначний вплив на споживчі ціни: так, з початку літа гривня зміцнилася більш ніж на 6%, а споживчі ціни в серпні в порівнянні з травнем знизилися тільки 1,4% (у 2018 році – на 0,7%). Відновлення купівельної спроможності населення також перешкоджає уповільненню зростання цін. Восени інфляція традиційно прискорюється, тому очікування, що з рівня серпня в 8,8% р/р інфляція опуститься до 6,3%, навряд чи виправдаються”, – сказав Приходько.

За оцінкою Сергія Наумова, інфляція в 2019 році може скласти близько 7%. “Думаю, показники інфляції до кінця 2019 року будуть близькі до 7%, а якщо так, то і наступного року цілком реально досягти 5,5%, якщо, звісно, не буде “чорних лебедів” і економіка продовжить зростати, а фіскальна політика буде виваженою”, – сказав банкір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua