Гривня стала другою у рейтингу валют, які найбільше зміцнилися за останній рік — Нацбанк (інфографіка)


Гривня стала другою у рейтингу валют, які найбільше зміцнилися за останній рік — Нацбанк (інфографіка)

За останні 12 місяців українська гривня зміцнилася чи не найбільше з-поміж решти валют світу, поступившись лише турецькій лірі.

Такі дані наводить Національний банк України.

“Єдина валюта, щодо якої гривня ослабла за останні 12 місяців — турецька ліра (+4%). Відповідно, неважко здогадатися, що валюта України сьогодні є №2 у світі за темпами укріплення в річному вимірі”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, в абсолютній більшості країн світу з динамічними валютами зафіксований дефіцит поточних рахунків платіжних балансів.

“Укріплення їх валют пов’язано з суттєвим припливом прямих та портфельних інвестицій або нарощуванням зовнішньої заборгованості. Серед 15 країн, чиї валюти найбільше зросли до долара США за останній рік, таких 9. Серед них і Україна”, – додали в Нацбанку.

За даними НБУ, найбільше відносно гривні послабилася валюта Венесуели — на 99,9%, однак точних даних щодо девальвації цієї валюти у Нацбанку назвати не можуть. Також за останній рік відносно гривні послабився курс російського рубля (на 8%) та долару США (на 11,3%).

Водночас у Нацбанку зазначають, що у 10-річному вимірі гривня увійшла до переліку валют, які найбільше девальвували. Так, щодо євро гривня девальвувала на 120%, щодо китайського юаня — на 171%, щодо американського долара — на 183,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua