Вчені розробили штучний інтелект, який буде прогнозувати хвороби


Вчені розробили штучний інтелект, який буде прогнозувати хвороби

Компанія DeepMind в партнерстві з Департаментом у справах ветеранів США розробила алгоритм ШІ для прогнозування хвороби.

У статті, опублікованій в Nature, вони діляться своїми висновками про те, як алгоритм може передбачити наявність ниркової недостатності за 48 годин до її прояву. Модель правильно ідентифікувала стан 9 з 10 пацієнтів.

Гостра ниркова недостатність щорічно стає причиною смерті 500 тис. жителів США. Найчастіше це відбувається через те, що хворобу складно визначити на ранніх стадіях. Дослідники хочуть використовувати штучний інтелект для зміни ситуації.

Результати показують, що на кожного пацієнта лікарі витрачали 15 хвилин, а не кілька годин. І тільки в 3,3% випадків вони упустили хворобу, в порівнянні з 12% випадків без використання ШI. Дослідники сподіваються, що їхній інструмент може врятувати десятки тисяч життів.

Розробники планують показати і нові моделі інструментів, які допоможуть визначати хвороби, від яких щорічно вмирають мільйони людей. Команда DeepMind продовжить цю роботу в рамках партнерства з Google Health.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua