Українці з ID-паспортами не можуть відкрити рахунки - ЗМІ


Українці з ID-паспортами не можуть відкрити рахунки - ЗМІ

У українців з ID-паспортами залишилися проблеми з відкриттям банківських рахунків. Банки не оснастили всі свої відділення спеціальними пристроями, що зчитують інформацію з ID-карток, тому людям, як і раніше, доводиться носити з собою довідки в паперовій формі.

Про це йдеться в телеграмі Нацбанку №57-0007/39039, яка є в розпорядженні UBR.ua. Документ підписав директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр Яблунівський.

«До Національного банку продовжують надходити скарги від громадян-клієнтів банків або потенційних клієнтів, які звертаються в банки для відкриття рахунків, на відсутність у відділеннях банків пристроїв для зчитування інформації з безконтактного електронного носія ID-картки», – йдеться в документі.

У ньому ж регулятор нагадав про свої вимоги до підопічних закупити зчитувальні пристрої для всіх відділень. Чиновники нагадали, що ID-паспорти почали видавати в Україні ще в далекому 2016 році, і була маса часу для адаптації до них.

«Треба врахувати, що число громадян, які отримують ID-картки, постійно збільшується, а з часом такі особи переважатимуть серед клієнтів. Тож питання належного обслуговування банками клієнтів з ID-картками потребує невідкладного вирішення», – підкреслюється в телеграмі Нацбанку.

Кращі картки для зберігання грошей  

Регулятор вимагає від підопічних до 12 серпня 2019 року звіт за трьома пунктами:

статистику щодо загальної кількості філій і відділень банку, оснащених обладнанням для зчитування інформації з ID-картки;

дані про загальну кількість філій і відділень банку, в яких відсутні пристрої для зчитування інформації з ID-картки;

проблематику (з переліком питань технічного, організаційного характеру) забезпечення банківських точок потрібними для ID пристроями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua