Ціни на помідори в Україні встановили історичний антирекорд


Ціни на помідори в Україні встановили історичний антирекорд

На цьому тижні ціни на українські помідори встановили новий історичний антирекорд за всі роки незалежності. Після останньої хвилі подорожчання, ціни на червоні тепличні томати досягли показників 24-30 грн/кг, а рожеві і жовті сорти томатів на оптових ринках України пропонуються сьогодні по 38-40 грн/кг.

Про це повідомляють експерти “Інфо-Шувар”.

На півдні України фермери вже почали збирати грунтовий томат, перший урожай виробники пропонують по 15-17 грн/кг, і такий рівень цін теж є безпрецедентно високим. Для порівняння, рік тому тепличний і грунтової томат пропонувалися мінімум в 2,5-3 рази дешевше.

“Зростання цін до небачених показників в цьому сезоні пояснюється низкою факторів. По-перше, урожай помідорів страждає через погодні катаклізми. Господарства Закарпаття втратили частину врожаю через масове підтоплення теплиць. На півдні сезон збору грунтового томата затримується, а постійні перепади погоди сприяють поширенню хвороб і, відповідно, негативно впливають на врожайність. До того ж уже другий рік поспіль ми спостерігаємо скорочення площ під ґрунтовим томатом, що є наслідком зменшення попиту з боку переробної галузі. Попит на грунтовій томат у населення теж знижується, українці менше консервують і більше стали їсти свіжих салатів”, – пояснює Тетяна Гетьман, керівник аналітичного департаменту “Інфо-Шувар”.

За даними компанії, останні 2 роки на ринку України ціни на томат в липні знижувалися, мінімальних показників вони зазвичай досягали в першій половині серпня – сезон активної заготівлі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua