Україна збільшила експорт агропродукції майже на 20%


Україна збільшила експорт агропродукції майже на 20%

Україна в січні-квітні поточного року збільшила експорт продукції агропромислового комплексу на 18,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до $ 7,1 млрд.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева на сторінці в Facebook.

“Експорт склав $ 7,1 млрд, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року експорт збільшився на $ 1,1 млрд (або на 18,6%)”, – написала Трофімцева.

Вона зазначила, що найбільшими імпортерами української сільгосппродукції стали країни Азії, куди було поставлено продукції на 2,96 мільярда доларів, або 41,6% у загальній структурі експорту; країни Європейського Союзу – на 2,38 мільярда доларів (33,5%); країни Африки – 1,1 мільярда доларів (15,7%), країни СНД – 472,2 мільйона доларів (6,6%), США – 35,6 мільйона доларів (0,5%).

За словами Трофімцевої, головними експортними позиціями за звітний період були: кукурудза, якої було експортовано на 2,37 мільярда доларів; олія соняшникова, сафлорова та бавовняна – на 1,47 мільярда доларів; пшениця і суміш пшениці та жита – на 805,5 мільйона доларів; макуха та інші тверді відходи, одержані під час виробництва рослинних жирів – на 373 мільйони доларів; соя – на 344,6 мільйона доларів; м’ясо та субпродукти свійської птиці – на 199,2 мільйона доларів; макуха та інші відходи соєвої олії – на 108,7 мільйона доларів; олія соєва – на 87,2 мільйона доларів; сигари, сигарили та сигарети, цигарки з тютюном або його замінниками – на 78,3 мільйона доларів; насіння ріпаку – на 73,4 мільйона доларів.

Трофімцева також додала, що імпорт сільськогосподарської продукції в січні-квітні поточного року склав понад 2 мільярди доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua