Міжбанк: позиційні війни великих гравців в частині курсових ігор триватимуть


Міжбанк: позиційні війни великих гравців в частині курсових ігор триватимуть

У п’ятницю поведінка всіх учасників валютного ринку буде диктуватися одним, але дуже суттєвим фактором – наближенням закінчення періоду бюджетних платежів у клієнтів.

У цьому місяці кінець податкових розрахунків у клієнтів за рахунок вихідного 18 і 19 травня проходить дещо сумбурно і в явному тимчасовому цейтноті. Саме брак часу змусить сьогодні експортерів активно продавати валюту для розрахунку з державою, а у імпортерів скоротить можливості щодо її купівлі.

Додатково на ситуацію на міжбанку вплине зниження ліквідності в системі (на ранок 17 травня коррахунки банків впали до 55,8 млрд гривень) та її черговий дуже нерівномірний розподіл. Більш ніж 85% всіх цих ресурсів сконцентровано всього на перших 20-25 банках, а інші їх колеги відчувають гострий дефіцит гривні. Це скорочує їх можливості як на ресурсному, так і валютному міжбанку.

Деяку підтримку нацвалюті надасть готівковий ринок, де вчора припинилося зростання цінників продажу долара, і це трохи заспокоює ситуацію на ринку.

До негативу можна віднести вже триденну тенденцію на торгах в частині тиску на гривню, що психологічно працює проти неї і налаштовує учасників ринку на девальваційні очікування.

Ми прогнозуємо досить велику активність на ринку, незважаючи на закінчення тижня. Це пов’язано з бюджетними платежами у клієнтів. Обсяг операцій на торгах буде в межах до 410 млн доларів при укладенні 570-620 угод, а коридор по долару збережеться в межах 26,25-26,40 гривень.

Позиційні війни великих гравців в частині курсових ігор триватимуть, а спекулянти будуть працювати “в дві сторони”. Регулятор вельми налаштований на вихід на торги для поповнення ЗВР, але остаточне рішення в цьому питанні буде залежати від наявності надлишку долара на торгах. Поки що його фактично немає, і це дуже “засмучує” НБУ.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,35 / 26,37
євро – 29,48 / 29,50
російський рубль – 0,4084 / 0,4089

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua