Заборгованість із зарплати у приватному секторі сягає понад 2 мільярди гривень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Заборгованість із зарплати у приватному секторі сягає понад 2 мільярди гривень

Казна та Політика
82
Загальна заборгованість з виплат заробітної плати у підприємствах державної форми власності становить близько 5 мільйонів гривень, а ось борги по виплаті у приватному секторі сягають понад 2 мільярдів гривень.
Про це в коментарі УНН розповів голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.
“Сьогодні це (заборгованість зі зарплати у підприємствах бюджетної сфери – ред.) близько 5 мільйонів гривень, у кількох областях, у Черкаській і Закарпатській, в галузях освіти й медицини. У минулому році гостро стояло питання виплат у медичній сфері в Івано-франківській області у гірських районах. Там в доходило до страйків, пікетів та перекриття доріг. Ми намагаємось вплинути на ситуацію, спілкуючись з керівництвом підприємств, де виникає ця заборгованість. Але у бюджетній сфері, зрозуміло, що більше ніж прийти поговорити (з керівництвом – ред.), провести інспекційну бесіду і, можливо, ще притягнути до відповідальності керівника, ми вплинути не можемо, оскільки фінансування йде з державного бюджету”, – розповів Чернега.
За словами голови Держпраці, станом на сьогодні в Україні вже більше 2 мільярдів заборгованості з виплати заробітної плати у приватному секторі, з них 700 мільйонів – це заборгованість, яка тягнеться впродовж 10-15 років підприємствами боржниками-банкрутами.
“Наразі, на жаль, зростання боргів триває на приватних підприємствах через відсутність певного роду замовлень, відсутність обігових коштів. Є неприємні випадки, коли власник чи директор підприємства вирішує собі ці питання: кошти поставити на рахунок, орудувати ними, нарощувати відсотки, а людям борги не платити. Тоді, ми дуже жорстоко вживаємо заходів, результати перевірок надаємо до правоохоронних органів і ті відкривають на них кримінальні справи. Були випадки, коли саме за борги (зі заробітної плати – ред.) засуджували за ґрати”, – розповів він.
Аби уникнути таких радикальних заходів, як от ув’язнення через заборгованість з виплати зарплати, у Держпраці застосовують превентивні заходи: роз’яснення, проведення круглих столів та інформування бізнесу, в тому числі і приватного, про те, що така заборгованість може нести за собою певну відповідальність, а порушення виплати заробітної плати тягне за собою штраф 10 мінімальних заробітних плат – це більше 40 тисяч гривень за одного працівника.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас