0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Вчені розробили акумулятор, що заряджається від вологи


Вчені розробили акумулятор, що заряджається від вологи

Інженери MIT зробили прорив у розробці водневих нанобатарів, що використовують реакцію розщеплення води. Зарядка стане швидшою, втрати енергії – меншими, а пристрої будуть служити довше.

Всередині сучасних телефонів мільярди транзисторів, і електрострум, що керує ними, забезпечує єдина батарея. Система, при якій один акумулятор живить безліч компонентів, непогано зарекомендувала себе, але є у неї і недоліки. Кожен раз в процесі руху сигналу частина енергії втрачається. Якщо з’єднати кожен компонент з власною батареєю, втрати енергії можна було б мінімізувати. Однак сучасні акумулятори недостатньо компактні для цього.

У MIT створили батареї якраз для цієї мети. Вони отримують заряд від взаємодії молекул води, що знаходяться в оточуючому повітрі. Коли вони вступають в контакт з реактивом, зовнішньою металевою частиною батареї, молекули розщеплюються на складові частини водень і кисень.

Молекули водню залишаються всередині батареї доти, доки не будуть використані. В такому стані батарея вважається зарядженою.

Для того щоб вивільнити заряд, реакція проходить у зворотному порядку: молекули водню рухаються назад через металеву частину і з’єднуються з киснем в навколишньому повітрі.

Поки вченим вдалося створити батареї розміром 50 нм – тонше людської волосини. Також вони показали, що площа таких акумуляторів може варіюватися від декількох сантиметрів до нанометрів. Це дозволяє легко розмістити їх поруч з транзисторами на нано- і мікрорівні, а також поряд з іншими компонентами і сенсорами.

При цьому ємність таких батарей виявилася на кілька порядків вищою, ніж у більшості сучасних аналогів.

Шотландські хіміки розробили гібридну проточну батарею, здатну за лічені секунди заправити електрикою або воднем як електрокар, так і водневий автомобіль. Робочим елементом в ній виступає суспензія наномолекул.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування