Президент підписав Закон про соцпослуги


Президент підписав Закон про соцпослуги

Президент Петро Порошенко підписав Закон про соціальні послуги № 4607.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

У пояснювальній записці йдеться, що в ході підготовки законопроекту був вивчений досвід правового регулювання у сфері надання соцпослуг у Франції і Великобританії.

Передбачається виплата компенсації постачальникам соціальних послуг:

  • Недержавні організації (громадські, релігійні та ін.) – це 70% мінімальної зарплати в погодинному розмірі, але не більше ніж 360 годин на місяць (це 17,59 грн за кожну годину).
  • фізособи можуть надавати соціальні послуги на непрофесійній основі (без проходження навчання та дотримання держстандартів) тільки своїм родичам.
  • Такі послуги повинні надавати професіонали, які можуть бути з державного, комунального або недержавного секторів, зокрема громадські, благодійні, релігійні організації, а також фізичні особи-підприємці, які надають їх без здійснення підприємницької діяльності.
  • Соціальні послуги залежно від терміну надання можуть бути екстрені, постійні, тимчасові та одноразові.

Базові соцпослуги (домашній догляд, догляд; підтримувальне проживання; соціальна адаптація; соціальна інтеграція та реінтеграція; надання притулку; екстрене (кризове) втручання; консультування; соціальний супровід; представлення інтересів; посередництво (медіація); соціальна профілактика; натуральна допомога; фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються у візках, а також з порушенням зору; переклад мовою жестів; догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних; супровід під час інклюзивного навчання; інформування.

Набуде чинності: – наступного дня після офіційної публікації і діятиме з 1 січня 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua