0 800 307 555
0 800 307 555

Борг зі сплати податків перевищив 107 мільярдів гривень


Борг зі сплати податків перевищив 107 мільярдів гривень

Державна фіскальна служба України (ДФС) у зв’язку з відсутністю дієвих механізмів впливу на боржників зі стягнення податкового боргу, який на сьогодні перевищує 107 млрд грн, наполягає на розширенні своїх повноважень у цьому напрямку.

Як повідомив виконува обов’язків заступника голови відомства Євген Бамбізов на своїй сторінці в мережі Facebook, ДФС розробила відповідні зміни до Податкового кодексу України про новий порядок стягнення боргу, які знаходяться на погодженні з Міністерством фінансів України.

“Обсяги податкового боргу досягають 10% від дохідної частини держбюджету на поточний рік. На сьогодні це 107,2 млрд грн. І сума постійно зростає. Причина – ДФС позбавлена будь-яких дієвих, встановлених законом механізмів зі стягнення боргу”, – написав Бамбізов.

За його словами, кожен десятий платник – юридична особа, і 40% фізичних осіб-підприємців не виконують податкові зобов’язання.

Крім цього, ДФС розраховує розширити повноваження податкових керуючих та скасувати практику звернення до суду з боку ДФС щодо будь-яких стягнень, залишивши лише можливість розгляду в суді справи про дозвіл на реалізацію активів боржника, які перебувають у заставі.

«Оскарження і суди можуть тривати роками, протягом яких платник встигає вивести всі активи підприємства. Держава залишається ні з чим. Зараз 39 млрд грн із загальної суми податкового боргу не забезпечені активами», – зазначив чиновник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua