Медики створили таблетку з реактивним двигуном


Медики створили таблетку з реактивним двигуном

Не всякі ліки можна взяти і проковтнути. Багато з них таким шляхом не надійдуть до хворої тканини або органа, багато з них просто перетравляться в шлунково-кишковому тракті. Часто препарат доводиться приймати в надмірній кількості, і лише невелика частина його потрапляє до місця призначення.

Деякі токсичні і завдають серйозної шкоди здоровим тканинам. Ці та інші проблеми змушують медиків використовувати інші засоби, в тому числі уколи.

Тим часом вчені працюють над технологіями адресної доставки ліків. Для цього апробуються різні концепції – від наночастинок до ультразвуку і рентгену.

Nano Letters, Джозеф Ван (Joseph Wang), Лянфан Чжан (Liangfang Zhang) і їхні колеги з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго запропонували використовувати для доставки таблетки з вбудованим “реактивним двигуном”. Механічні деталі в них, звісно, не застосовуються: в поглиблення пігулки просто поміщаються наночастки діоксиду титану і магнію.

Взаємодіючи з водою, вони створюють реактивний струмінь, що штовхає таблетку вперед. Залишилося додати в цю систему діючу речовину і покрити її клітинною мембраною для захисту від шлункового соку. Експерименти з лабораторними тваринами підтвердили, що така “реактивна пігулка” дійсно працює і приносить препарат безпосередньо в кишечник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua