0 800 307 555
0 800 307 555

Toshiba розробила подвійну сонячну панель


Toshiba розробила подвійну сонячну панель

Дослідні двошарові сонячні панелі випускаються з використанням зовнішнього прозорого шару з арсеніду галію.

Ефективність таких панелей потрапляє в діапазон 30-40%, повідомляє 3Dnews».

Це на 50-100% більше, ніж у випадку одношарових кремнієвих елементів. Однак для масового виробництва використання подібних матеріалів є економічно необґрунтованим. Виправити ситуацію з собівартістю панелей намагаються розробники Toshiba.

Toshiba розробила подвійний сонячний елемент з ефективністю 30-40%, але на основі закису міді (Cu2O).

За допомогою складно контрольованого процесу фахівці Toshiba нанесли тонкий шар світлопоглинаючої прозорої плівки з Cu2O на звичайний кремнієвий фотоелемент. Проблема в точному дозуванні подаваного кисню, оскільки на виході може вийти як звичайний оксид міді, так і чиста мідь. При належній акуратності на поверхні кремнієвого фотоелемента виникає плівка з прозорістю 80%. Електрика від падаючих сонячних променів буде виробляти як верхній шар з Cu2O, так і нижній з кремнію (з втратою 20% випромінювання).

У компанії обіцяють довести технологію виробництва подвійних сонячних панелей з верхнім шаром із закису міді до комерційного рівня протягом трьох наступних років. Ефективність панелей повинна лежати в межах 30-40%, але вартість техпроцесу повинна бути суттєво оптимізована.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua