Банкрутство ПрАТ "Галичина": суд визнав ще 446 млн грн умовно забезпечених вимог "Укрексімбанку"


Банкрутство ПрАТ "Галичина": суд визнав ще 446 млн грн умовно забезпечених вимог "Укрексімбанку"

21 грудня Госпсуд Львівської області в рамках справи №914/3734/15 про банкрутство ПрАТ “Галичина” визнав поточні грошові вимоги Укрексімбанку до цієї компанії на 445,7 млн грн як такі, що забезпечені заставою майна боржника.

Нагадаємо, поточні вимоги кредитора – це неоплачені боржником вимоги, які виникли в ході процедури банкрутства, за період після порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство і до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора.

Провадження в справі про банкрутство ПрАТ “Галичина” було порушене 24.11.2015. 30.08.2018 Госпсуд Львівської області визнав банкрутом ПрАТ “Галичина” та відкрив ліквідаційну процедуру.

Згідно з судовими матеріалами, розпорядник майна ПрАТ “Галичина” встановив, що активи компанії становлять 231,8 млн грн, а згідно з реєстром вимог кредиторів боржника його загальна кредиторська заборгованість – 1,18 млрд грн. Відповідно “майнових активів боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів” (цитата).

05.06.2018 Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ПрАТ “Галичина” та в рамках цієї справи скасував постанову Львівського апеляційного госпсуду від 22.11.2017, залишивши в силі ухвалу Госпсуду Львівської області від 06.07.2017 (якою було визнано грошові вимоги Укрексімбанку до ПрАТ «Галичина» на 889,4 млн грн як такі, що забезпечені заставою).

Постановою Львівського апеляційного госпсуду від 22.11.2017 апеляційну скаргу Укрексімбанку було задоволено, ухвалу суду першої інстанції скасовано та визнано грошові вимоги держбанку до ПрАТ “Галичина” у сумі 889,4 млн грн, з яких 191,5 млн грн підлягають погашенню поза чергою (як забезпечені заставою); 501 млн грн – 4 черга; 196,8 млн грн – 6 черга.

Суд апеляційної інстанції виходив з того, що загальна вартість предметів забезпечення, визначена сторонами в іпотечному договорі та договорах застави, становить 191,5 млн грн, а тому, за висновками суду, забезпеченими є вимоги банку саме на цю суму, а інші вимоги мають бути визначені як конкурсні з віднесенням їх до відповідної черговості задоволення.

Однак Верховний Суд вказав, що Укрексімбанк заяву про відмову від забезпечення до суду не подавав, а тому суд першої інстанції обґрунтовано включив вимоги держбанку на 889,4 млн грн до вимог окремої черги як таких, що забезпечені заставою майна боржника.

Довідка finance.ua

  • За даними НКЦПФР, власником ПрАТ «Галичина» (як і власником ПАТ «Ковельмолоко») є кіпрська компанія «Бросмонт Холдінгз Лімітед».
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Укрексiмбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua