Нафтогаз назвав цілі України в тристоронніх газових переговорах


Нафтогаз назвав цілі України в тристоронніх газових переговорах

НАК “Нафтогаз України” ставить головним завданням для тристоронніх переговорів Україна-Росія-ЄС збереження транзиту і дотримання норм європейського права.

Про це під час брифінгу сказав голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

Читайте також: Суд у Швейцарії зняв арешт з активів Газпрому

“Головним завданням на цих переговорах є збереження транзиту. Друге – ми хочемо, щоб контракт відповідав усім нормам європейського права. І якщо ці умови будуть виконані, ми, по-перше, будемо мати обсяги, по-друге – гарантії, що ці обсяги будуть нам або надаватися, або ці гроші будуть надаватися нам додатково, якщо російська сторона не буде виконувати свої зобов’язання”, – зазначив Коболєв.

Він також назвав перешкоду до виконання цих вимог.

“Однією з головних проблем переговорів у Брюсселі є вимога Газпрому відновити так званий “баланс”. Про який баланс йдеться? Україна платила за газ в 5-6 разів більше, ніж отримувала за транзит. Зараз ми платимо за імпортний газ на 0,5 млрд менше, ніж ми отримуємо за транзит газу”, – сказав Коболєв.

На його думку, російська сторона на переговорах тягне час в очікуванні виборів в Україні – президентських і парламентських. За відсутності нових договорів Росія може припинити транзит на початку 2020 року, після завершення чинного контракту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua