"Укрзалізниця" має намір протягом року кілька разів підвищити тарифи


"Укрзалізниця" має намір протягом року кілька разів підвищити тарифи

Залізничний монополіст “Укрзалізниця” протягом 2019 року має намір кілька разів підвищити тарифи на пасажирські перевезення, а також на перевезення вантажів.

Згідно з проектом фінплану компанії, в 2019 році “Укрзалізниця” планує отримати понад 109 млрд гривень чистого доходу. Це може виявитися майже на 28% більше, ніж компанія очікує отримати за підсумками 2018 року.

Левову частку цих коштів – понад 89 млрд гривень – УЗ планує заробити за рахунок перевезення вантажів. Отримати таку суму в компанії мають намір, в тому числі, за рахунок подорожчання вартості послуг. Протягом цього року пропонується чотири рази підвищувати тарифи на перевезення вантажів з урахуванням зростання цін на промислову продукцію в 2018 році (індекс цін виробників промпродукції). Зокрема, з 1 лютого на 16,6%, з 1 квітня – на 2,5%, з 1 липня – на 5% і з 1 жовтня – на 7,5%.

Доходи від перевезення пасажирів складуть значно скромнішу суму – близько 10,3 млрд гривень. Але “Укрзалізниця” розраховує на зростання вартості квитків з 1 квітня на 12%, і ще на 12% – з жовтня. Крім того, планує компанія і додаткове підвищення тарифів на пасажирські перевезення – на 13-21% – в залежності від категорії поїзда і типу вагона.

Нагадаємо, ціни на квитки в пасажирських поїздах в Україні з 1 жовтня 2018 року зросли на 12%.

У травні 2018 року набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України про підвищення на 12% тарифів на залізничні пасажирські перевезення “Укрзалізниці”. Відповідно до фінансового плану “Укрзалізниці”, планувалося, що підвищення відбудеться в 2018 році двічі. Перший етап був запланований на 1 квітня, але згодом його перенесли на більш пізній термін через узгодження з Державною регуляторною службою і Мінекономрозвитку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua