0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк має намір до кінця червня 2019 р. розширити оцінку SREP на всі банки


Нацбанк має намір до кінця червня 2019 р. розширити оцінку SREP на всі банки

Національний банк України (НБУ) планує до кінця червня 2019 року поширити систему наглядових перевірок і оцінки (Supervisory Review and Evaluation process, SREP) на всі банки.

Як повідомляється в меморандумі про співпрацю між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ), текстом якого володіє агентство “Інтерфакс-Україна”, зараз така система імплементується у відношенні 13 найбільших фінустанов і не включає внутрішню оцінку достатності капіталу з урахуванням оцінки ризиків (ICAAP) і внутрішню оцінку достатності рівня ліквідності (ILAAP).

Крім цього, Нацбанк має намір до кінця березня 2019 року завершити оцінку життєздатності бізнес-моделей 56 найменших банків. Як спостерігачі в процесі оцінки братимуть участь представники МВФ і Світового банку.

У планах регулятора також оцінити до кінця грудня 2018 року придатність наглядових рад та кваліфікації вищого керівництва 20 найбільших банків. Оцінка наступних 15 кредитних установ, як очікується, буде проведена до кінця вересня 2019 року і наступних 15 банків – до кінця 2019 року. Решта банків будуть оцінюватися в 2020 році.

Крім того, Нацбанк планує до кінця поточного року ввести новий порядок реєстрації та ліцензування банків (замінить постанова НБУ №306 від 8 вересня 2011 року) та розробити нове положення про внутрішній контроль, який буде введено в дію з 1 липня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua