0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк Білорусі зберіг ставку рефінансування на рівні 10% річних


Нацбанк Білорусі зберіг ставку рефінансування на рівні 10% річних

Правління Національного банку Білорусі (НББ) ухвалило рішення зберегти ставку рефінансування на рівні 10% річних, незважаючи на посилення інфляційного тиску з боку Росії.

Як йдеться в повідомленні регулятора за підсумками засідання правління Нацбанку з грошово-кредитної політики, що відбулося в середу, на поточному рівні також збережені процентні ставки по операціях регулювання ліквідності.

У НББ вважають, що зберегти поточний рівень ставок дозволяє “тимчасовий характер інфляційних чинників і помірна величина поточних ризиків”.

За прогнозом НББ, за підсумками 2018 року інфляція не перевищить 5,5% при цільовому показнику не більше 6%. “За підсумками 2019-2020 років інфляція складеться близькою до встановленої мети в 5%”, – йдеться в прес-релізі.

На думку регулятора, розвиток білоруської економіки відбувається в умовах збереження нестабільності зовнішньої кон’юнктури. “З боку зовнішнього сектора проглядається тимчасове посилення інфляційного тиску, пов’язаного в першу чергу з прискоренням інфляції в Росії”, – зазначає НББ.

При цьому на початку 2019 року НББ очікує “тимчасове прискорення інфляції через тиск з боку кон’юнктурних чинників, а також зростання цін на імпортовані товари і послуги”. Тим часом, за оцінкою регулятора, “в міру вичерпання даних ефектів прогнозується поступове сповільнення темпів зростання споживчих цін”.

У Нацбанку вважають, що в цілому економіка Білорусії зростає темпами, близькими до рівноважних. Монетарні умови перебувають поблизу нейтрального рівня.

Наступне засідання правління НББ з грошово-кредитної політики заплановано на 6 лютого 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua