Дефіцит нафти може виникнути раніше, ніж прогнозували - МЕА — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дефіцит нафти може виникнути раніше, ніж прогнозували - МЕА

Енергетика
896
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що світовий ринок нафти може зіткнутися з дефіцитом раніше, ніж очікувалося, завдяки угоді ОПЕК+ і рішенню Канади скоротити поставки.
Про це повідомляє Росбалт.
“Минулого тижня країни ОПЕК та інші нафтопереробники домовилися скоротити видобуток сумарно на 1,2 мільйона барелів на добу з січня 2019 року на шість місяців. Крім того, влада канадської провінції Альберта вирішила зобов’язати нафтові компанії знизити видобуток на 325 тисяч барелів на добу з січня для усунення надлишків запасів сировини”, – йдеться в повідомленні.
Ще в листопаді МЕА прогнозувало, що світовий нафтовий ринок залишиться в профіциті протягом всього 2019 року. Тепер же агентство очікує, що дефіцит виникне до II кварталу наступного року, за умови, що ОПЕК буде дотримуватися своєї угоди щодо поставок.
В оприлюдненому сьогодні щомісячному звіті щодо ринку нафти МЕА залишило прогноз зростання світового попиту на 2018-й і 2019 рік без змін у порівнянні з минулим місяцем на рівні 1,3 мільйона і 1,4 мільйона барелів на добу відповідно.
“Наш прогноз зростання попиту на 2019 рік залишається на рівні 1,4 мільйона барелів на добу, незважаючи на те, що ціни на нафту значно знизилися з початку жовтня”, – відзначило агентство.
Ціни на нафту впали майже на третину в цьому кварталі до приблизно 61 долара за барель з чотирирічного піку поблизу 87 доларів, досягнутого на початку жовтня.
“Певна підтримка, що надається більш низькими цінами, буде компенсована уповільненням економічного зростання в світі, особливо в деяких країнах з економікою, що розвивається”, – відзначило МЕА.
При цьому в агентстві констатували, що “невизначеність щодо торгової напруженості і посилення грошово-кредитної політики продовжують впливати на довіру та інвестиції”.
“Нижчі очікування ОЕСР щодо світової економіки в 2019 році можуть знизити зростання попиту на нафту приблизно на 100 тисяч барелів на добу”, – йдеться в звіті МЕА.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас