0 800 307 555
0 800 307 555

Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара в Україні взимку


Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара в Україні взимку

Курс долара в Україні зросте до новорічних свят, проте до кінця зими він не перевищить психологічну позначку в 30 грн/$.

Прогноз щодо коливань американської валюти озвучив фінансовий аналітик Віталій Шапран.

Зокрема, аналітик припустив, що в найближчі 2-3 дні долар може опуститися нижче 28 грн/$: “Українці побачать це сьогодні-завтра-післязавтра. Ми бачимо, що міжбанк другий день торгується нижче 28 грн/$”.

“Але традиційно в кінці року державний сектор вливає ліквідність у ринок. Це об’єктивний фактор, тому що потрібно виконувати державний бюджет. Зазвичай, всі витрати, які накопичилися, які раніше не фінансувалися, дофінансовуються в грудні. І вже два роки поспіль ми бачимо як гривнева ліквідність з державного сектора перетікає в приватну, а звідти – на валютний ринок”, – пояснив Шапран.

Читайте також: Гривня, долар, євро – якій валюті довіряють українці найбільше

“Тому я думаю, що діапазон 28-29 грн/$ на готівковому ринку буде досить комфортним для громадян, і я не думаю, що цей діапазон буде порушений якимось чином”, – заявив він.

При цьому експерт зауважив, що січень і лютий для економіки України – “традиційно погані місяці”.

“У нас завершується експорт зернових. Коли аграріям нічого експортувати, ми, звісно, залежні від експорту металургів. Ми бачимо, що було утруднення судноплавства в Азовському морі, яке впливає на наш експортний металургійний потенціал. Якщо не буде ніяких інших ексцесів з металургами, то коридор може до 29,5 грн/$ прийти в лютому. Я налаштований, що девальвація буде, але вона відбуватиметься повільно і планомірно”, – додав Шапран.

Якій валюті ви б не довіряли більше: гривні, долару чи євро – на finance.ua давно працює спеціальна програма “Бонус до депозитів”. Вона дозволяє нашим читачам отримувати підвищені процентні ставки як в національній валюті, так і в доларах США і навіть євро.

Бонуси до депозитів у гривні, доларах, і євро 💵 💶

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua