Fitch підвищило прогноз для Brent на 2020 і 2021 рр


Fitch підвищило прогноз для Brent на 2020 і 2021 рр

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило прогнози цін на нафту марки Brent на 2020 і 2021 роки, а також підтвердило прогноз на наступний рік і довгострокові очікування. Тепер агентство очікує, що північноморська нафта буде коштувати в середньому $62,5 за барель в 2020 році і $60 за барель в 2021 році.

Як йдеться в повідомленні Fitch Ratings, зміна прогнозів пов’язана з припущенням, що країни ОПЕК+ зуміють спільними зусиллями утримати котирування на рівні вище ніж $60 за барель, проте підняти їх вище ніж $70 за барель не дасть видобуток в США, що зростає.

У 2019 році середня ціна очікується на рівні $65 за барель, як і раніше, через сильний попит на нафту, що вдасться забезпечити за рахунок північноамериканського видобутку.

У короткостроковій перспективі, за словами аналітиків Fitch, напрямок нафтового ринку буде залежати від рішень ОПЕК+ на зустрічі у Відні. Експерти агентства очікують, що країни картелю і їх партнери домовляться про деяке обмеження видобутку для стабілізації ринку, проте цих заходів буде недостатньо для забезпечення балансу попиту і пропозиції в 2019 році.

У довгостроковій перспективі очікувана ціна Brent становить $57,5 за барель, WTI – $55 за барель. Негативний сценарій, при якому ОПЕК+ переходить на нарощування обсягів видобутку або в світовій економіці починається рецесія, передбачає ціни в діапазоні від $40 до $50 за барель в найближчі кілька років.

Вдень у середу лютневий ф’ючерс на Brent торгується у $61,75 за барель, січнева WTI коштує $53 за барель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua