Укртрансгаз пропонує перенести перехід на добове балансування на ринку газу


Укртрансгаз пропонує перенести перехід на добове балансування на ринку газу

Укртрансгаз звернувся до НКРЕКП з пропозицією перенести перехід на добове балансування до закінчення опалювального сезону.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

“Станом на 08:00 сьогодні, 22 kистопада, тільки 103 з 229 замовників послуг транспортування змогли подати номінації вчасно і відповідним чином. Інші ж трейдери передали оператору ГТС номінації з порушеннями, зокрема на паперових носіях. Укртрансгаз неодноразово звертав увагу учасників ринку на необхідність, згідно з чинною редакцією Кодексу ДМС, представити номінації на грудень через інформаційну платформу за новими електронними формами з накладенням ЕЦП. Саме таким чином ринок повинен буде обмінюватися інформацією, починаючи з 1 грудня – з переходом на добове балансування”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Коболєв озвучив вартість української ГТС

Крім того, за результатами тестування Інформаційної платформи, яке почалося з 19 жовтня, змушені констатувати неприпустимо низьку активність учасників ринку у цьому процесі, зокрема: лише 17% замовників послуг з транспортування газу на регулярній основі виконували дії в системі добового балансування з початку тестового періоду; третина операторів ГРС (16 із 44) взагалі проігнорувала необхідність попереднього тестування Інформаційної платформи і не подала жодних даних про своїх споживачів газу; 42% зареєстрованих користувачів в Інформаційній платформі жодного разу не зайшли до системи протягом останнього місяця; жоден із замовників послуг з транспортування газу не надав банківську гарантію за новими формами, як це вимагається оновленою редакцією Кодексу ГТС України, що набуває чинності з переходом ринку природного газу на добове балансування з 1 грудня поточного року.

“Зараз очевидним є висновок, що газовий ринок України неготовий до впровадження добового балансування з 1 грудня 2018 року”, – підкреслили в газотранспортній компанії.

У зв’язку з цим, Укртрансгаз звернувся до НКРЕКП з пропозицією відстрочити перехід на добове балансування до закінчення опалювального сезону. Адже критична неготовність учасників ринку до роботи в нових умовах ставить під загрозу зриву проходження опалювального періоду і може спровокувати колапс в енергетичній та соціальній сфері країни.

Добове балансування природного газу – одна з умов для функціонування конкурентного ринку. Торгові операції з газом будуть консолідовані на біржі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua