Порошенко висловився про можливість відкриття ринку землі


Порошенко висловився про можливість відкриття ринку землі

Президент України Петро Порошенко висловив сумніви з приводу можливості прийняття рішення про створення ринку землі найближчим часом.

“Я розумію, що, на жаль, шансів на вивірене державницьке рішення про створення, наприклад, цивілізованого ринку землі… Зараз буде тяжко провести”, – сказав він з парламентської трибуни в четвер, виступаючи зі щорічним посланням.

При цьому він нагадав, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на вільний ринковий обіг землі таким, що порушує права українців.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 грудня 2017 р. прийняла в цілому законопроект №7350, який продовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Президент України 30 грудня 2017 року його підписав.

Група з 55 народних депутатів, ініціатором якої виступив народний депутат О.Мушак, в лютому 2017 року звернулась до Конституційного суду з питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

КС у середині лютого 2018 року прийняв рішення про відмову у відкритті конституційного провадження у справі про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у кінці травня 2018 року прийняв рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.

ЄСПЛ закликав Україну швидше законодавчо врегулювати ринок сільгоспземель, оскільки саме для такого законодавчого врегулювання і вводився мораторій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua