0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Економіка Молдови зросла більше, ніж України


Економіка Молдови зросла більше, ніж України

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Молдови за підсумками першого півріччя 2018-го склав 81,8 млрд леїв (близько $4,87 млрд за поточним курсом), що на 4,5% більше відносно аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомили в Національному бюро статистики.

Читайте також: В Мінфіні прокоментували стан казначейського рахунку

Згідно зі статистичними даними, економічне зростання було зумовлене в основному збільшенням кінцевого споживання домашніх господарств.

Найбільший позитивний вплив на ВВП мали оптова і роздрібна торгівля, логістика і транспорт, а також сфера послуг – технічне обслуговування і ремонт автотранспортних засобів, громадське харчування, де зростання склало 1,6%, а питома вага у ВВП – 20,4%.

Також на економічне зростання вплинуло збільшення виробництва на 1,1% у сфері видобутку корисних копалин, обробної промисловості, вироблення тепло- та електроенергії, забезпеченні газом, гарячою водою, води, оброблення відходів (питома вага у ВВП – 16,3%), зростання будівництва на 0,5% (питома вага в ВВП – 8,3%).

Негативний вплив на індекс фізичного обсягу виробництва мав чистий експорт (зниження на 2,2%), відзначає статистичне бюро.

ВВП республіки у другому кварталі цього року склало 44,2 млрд леїв (близько $2,63 млрд), збільшившись за рік в реальному вираженні на 5,2%, а з урахуванням сезонних чинників – на 5,1%.

У 2017 році ВВП Молдови збільшився в реальному вираженні на 4,5%. На 2018 рік Мінекономіки країни прогнозує економічне зростання в межах 3,8%. Такий прогноз дає Світовий банк, тоді як Міжнародний валютний фонд і ЄБРР очікують зростання не більше ніж на 3,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування