Економіка Молдови зросла більше, ніж України


Економіка Молдови зросла більше, ніж України

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Молдови за підсумками першого півріччя 2018-го склав 81,8 млрд леїв (близько $4,87 млрд за поточним курсом), що на 4,5% більше відносно аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомили в Національному бюро статистики.

Читайте також: В Мінфіні прокоментували стан казначейського рахунку

Згідно зі статистичними даними, економічне зростання було зумовлене в основному збільшенням кінцевого споживання домашніх господарств.

Найбільший позитивний вплив на ВВП мали оптова і роздрібна торгівля, логістика і транспорт, а також сфера послуг – технічне обслуговування і ремонт автотранспортних засобів, громадське харчування, де зростання склало 1,6%, а питома вага у ВВП – 20,4%.

Також на економічне зростання вплинуло збільшення виробництва на 1,1% у сфері видобутку корисних копалин, обробної промисловості, вироблення тепло- та електроенергії, забезпеченні газом, гарячою водою, води, оброблення відходів (питома вага у ВВП – 16,3%), зростання будівництва на 0,5% (питома вага в ВВП – 8,3%).

Негативний вплив на індекс фізичного обсягу виробництва мав чистий експорт (зниження на 2,2%), відзначає статистичне бюро.

ВВП республіки у другому кварталі цього року склало 44,2 млрд леїв (близько $2,63 млрд), збільшившись за рік в реальному вираженні на 5,2%, а з урахуванням сезонних чинників – на 5,1%.

У 2017 році ВВП Молдови збільшився в реальному вираженні на 4,5%. На 2018 рік Мінекономіки країни прогнозує економічне зростання в межах 3,8%. Такий прогноз дає Світовий банк, тоді як Міжнародний валютний фонд і ЄБРР очікують зростання не більше ніж на 3,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua