Гривня у вересні може продовжити повільну девальвацію – банкіри


Гривня у вересні може продовжити повільну девальвацію – банкіри

Гривня у вересні може продовжити повільну девальвацію, вважають банкіри.

Як зазначив голова правління РВС Банку Владислав Кравець, основними факторами, що чинили найбільш істотний тиск на курс гривні в серпні, були виведення дивідендів, відшкодування ПДВ, вихід нерезидентів із ОВДП, збільшення довгої валютної позиції банками.

“Зараз фактори себе вичерпали. У вересні підтримку курсу гривні будуть надавати надходження валюти від експортерів сектору АПК, а також можливе відновлення співпраці України з МВФ. У вересні гривня буде перебувати в коридорі 28-29 грн/$1”, – вважає банкір.

Голова правління банку “Глобус” Сергій Мамедов вважає, що в найближчі дні збережеться тенденція зниження курсу гривні. “Можливий рівень гривня/долар до кінця тижня – 28,20 грн/$1”, – сказав він.

При цьому банкір додав, що у Національного банку України є багато ефективних інструментів, що впливають на курс, основний з яких – облікова ставка, яка визначає вартість гривні на ринку. “Думаю, вже на найближчому засіданні правління НБУ з питань монетарної політики, яке відбудеться 6 вересня, буде ухвалено рішення про збільшення облікової ставки. Це рішення однозначно змінить тенденцію, можливо, курс гривні навіть зміцниться”, – сказав С. Мамедов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua