Через контрабанду цигарок ЄС недоотримав податки на суму 10 млрд євро


Через контрабанду цигарок ЄС недоотримав податки на суму 10 млрд євро

У 2017 році у Європі було спожито 44,7 мільярда підроблених та контрабандних сигарет, унаслідок чого уряди недоотримали податки на суму 10 мільярдів євро. Незаконне споживання знизилося на 7,4% порівняно з рівнями 2016 року, коли втрачені податкові надходження склали 10.2 мільярда євро, продовжуючи тренд на зниження, зафіксований у 2015-2016 роках.

Про це свідчать дані дослідження KPMG.

Потоки незаконних цигарок без маркування з інформацією про країну виготовлення були найбільшим джерелом незаконних сигарет у Європі у 2017 році, незважаючи на зменшення обсягів потоків з Білорусі та України, що були країнами, з яких були поставлені найбільші обсяги цієї продукції у 2016 році.

Загальне зниження споживання незаконних сигарет відбулося завдяки постійним зусиллям правоохоронних органів. Однак у деяких країнах, зокрема, у Великій Британії, країнах Балтії та Румунії, споживання незаконних сигарет продовжувалося на високих рівнях. Ці рівні зберігалися по мірі того, як контрабандисти та підроблювачі користувалися великою різницею між цінами, встановленими у країнах ЄС та у країнах, що не входять до Європейського Союзу.

На п’ять країн (Франція, Польща, Велика Британія, Німеччина та Румунія) припадає більше 62% сигарет, незаконно спожитих у Європі у 2017 році.

Незважаючи на загальне зниження, частка контрабандних та фальсифікованих сигарет у Великій Британії та Ірландії зросла до 18% і 20% усього обсягу споживання відповідно, і ці показники є найвищими згідно з даними дослідження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua