НБУ розслідує діяльність компанії за залучення коштів вкладників за завищеними ставками — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ розслідує діяльність компанії за залучення коштів вкладників за завищеними ставками

Кредит&Депозит
525
Національний банк України звернувся до правоохоронних органів з проханням розслідувати діяльність компанії Royal Standard (ТОВ “Роялстендард”) у залученні коштів вкладників за завищеними ставками – під 24-33% річних в гривнях і 18-22% річних у доларах, повідомив НБУ.
НБУ не надає ліцензій на залучення депозитів або кредитування структурам, які не мають статусу банку. Водночас компанія не отримувала таких ліцензій і у інших регуляторів фінансового сектора – Нацкомфінпослуг і НКЦПФР. Більше того, ТОВ “Роялстендард” взагалі не має статусу фінансової установи. Тобто компанія за законом не може залучати депозити і видавати кредити”, – написав Нацбанк на сторінці в “Фейсбук” у вівторок.
Згідно з повідомленням, “Роялстендард” пропонує вкладникам вносити кошти готівкою безпосередньо в офісі компанії або перераховувати на її банківський рахунок, а відсотки обіцяють виплачувати на банківську картку, реквізити якої вказуються в договорі. В якості гарантії такого депозиту з вкладником укладається договір застави прав на рухоме/нерухоме майно, по якому вкладнику передається застава на майно вартістю вдвічі більше від вартості депозиту.
“Людям пояснюють, що крім прийому депозитів компанія також надає іншим особам кредити під заставу майна – саме права на це майно і передаються вкладникам в якості гарантії вкладу. Ринкова вартість і сама наявність такого майна викликає сумніви”, – підкреслюють в Нацбанку.
В свою чергу, компанія ООО «РоялСтендард» коментує: “Дійсно у компанії немає таких ліцензій. Однак її діяльність повністю знаходиться в правовому полі України. ТОВ «РоялСтендард» забезпечує супровід угод по P2P-позикам, угодами, за якими одна фізична особа дає гроші в борг іншій фізичній особі під заставу (дані угоди не є забороненими в Україні) і сприяє виконанню зобов’язань за всіма сторонами процесу. ТОВ «РоялСтендард» на замовлення надає інформацію про різноманітні варіанти кредитів та депозитів у фінансових установах та банках України”.
Також в компанії зазначили, що на офіційному сайті компанії проводяться роботи, для того, щоб потенційний клієнт не вводився в оману і не міг невірно зрозуміти пропозицію компанії. Керівництво компанії вже встановлює контакт з співробітниками НБУ з метою донести докладну інформацію та вирішити складене непорозуміння.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас