НБУ оцінює зростання ВВП України за II кв.-2018 в 3,2%


НБУ оцінює зростання ВВП України за II кв.-2018 в 3,2%

Зростання валового внутрішнього продукту України у другому кварталі 2018 року незначно прискорилося – до 3,2% з 3,1% в першому кварталі, таку оцінку оприлюднив Національний банк України в липневому інфляційному звіті ввечері в четвер.

“За оцінками НБУ, в II кварталі 2018 темпи зростання реального ВВП залишилися практично незмінними (3,2% р/р) і підтримувалися, перш за все, внутрішнім попитом як споживчим, так і інвестиційним”, – відзначає НБУ.

Він вказує, що це відбувалося в умовах високих ділових очікувань підприємств і підвищення доходів населення (у тому числі за рахунок військових пенсій, заробітних плат та грошових переказів). Останнє підтримувало високі темпи зростання роздрібного товарообігу.

НБУ додає, що в другому кварталі 2018 року також зберігся вплив бази порівняння, пов’язаний з розривом зв’язків з неконтрольованими територіями в цей період минулого року. Як наслідок, значний внесок в зростання економічної активності зробило збільшення обсягів виробництва в енергетиці та добувній промисловості.

Як повідомлялося, тижнем раніше Нацбанк підтвердив прогноз зростання ВВП України на 2018 і 2020 роки на рівні 3,4% і 2,9% відповідно, однак погіршив очікування на 2019 рік – з 2,9% до 2,5%.

В інфляційному звіті НБУ підтвердив також прогноз інфляції на поточний рік на рівні 8,9%, але поліпшив прогноз базової інфляції до 7,1%.

Читайте також: Гройсман пропонує збільшити частку сільського господарства в ВВП України до 25%

Зростання економіки України в 2017 році прискорилося до 2,5% з 2,3% роком раніше при збільшенні інфляції до 13,7% з 12,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua