Боротьба з корупцією дає 6 мільярдів доларів на рік — дослідження


Боротьба з корупцією дає 6 мільярдів доларів на рік — дослідження

Економічний ефект від боротьби з корупцією становить близько 6 мільярдів доларів на рік.

Така цифра наведена в дослідженні Інституту економічних досліджень та політичних консультацій “Україна проти корупції: економічний фронт”.

За результатами дослідження, основний антикорупційний ефект мали реформа державних закупівель, газова та податкова реформи.

Згідно з розрахунками експертів Інституту, заходи, спрямовані на запуск ринку газу, та реформа НАК “Нафтогаз України” дозволили державі уникнути втрат приблизно на 3 млрд доларів в середньому на рік.

В цю цифру входить 2,82 млрд дол переплати за російський газ, недоотримання “Нафтогазом” 0,18 млрд дол щорічно через ціновий арбітраж та втрати від договорів спільної діяльності на рівні 1 млрд грн щорічно.

Додаткові надходження до бюджету внаслідок ліквідації конвертаційних майданчиків та боротьби зі схемним податковим кредитом, за підрахунками експертів, становили 3 млрд доларів за 2015-2017 роки.

До податкових заходів з найбільшим антикорупційним ефектом належать запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, запровадження системи моніторингу ризиків в системі адміністрування ПДВ та автоматичне відшкодування ПДВ.

Реформа публічних закупівель, у тому числі створення моніторингового порталу Dozorro, запуск системи публічних закупівель ProZorro, закупівля ліків міжнародними організаціями дозволили зекономити в середньому 40 млрд грн щорічно.

“За даними СБУ, щорічні втрати від корупційних схем у сфері закупівель досягали 10-15% (30-52,5 млрд грн) видаткової частини держбюджету”, – сказано у дослідженні.

Економічний ефект від відкриття державних реєстрів та інших даних у 2017 році становив 700 млн доларів, при чому до 2025 року, сказано у дослідженні, цей показник може зрости вдвічі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua