Закон про захист прав кредиторів допоможе відновити кредитування - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Закон про захист прав кредиторів допоможе відновити кредитування - експерт

Кредит&Депозит
352
Прийнятий Верховною Радою закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» створює для банків сприятливі умови для подальшого кредитування.
Про це порталу Finance.ua розповів директор юридичного департаменту Ідея Банк Юрій Гелей.
«Кредитні ризики банків значно знизяться в результаті посилення вимог до поручительства, ліквідації лазівок незаконного виведення з-під застави нерухомості, введення чіткого порядку погашення кредитів спадкоємцями кредитора, доступу банку до інформації Державного реєстру актів цивільного стану. Аналізуючи Держреєстр, банк отримає інформацію про наявність сімейних відносин клієнта і склад сім’ї, що суттєво зменшить ризики прийняття в заставу майна, придбаного в шлюбі, а також обмеження прав малолітніх і неповнолітніх дітей іпотекодавця», – каже Юрій Гелей.
Він зазначив, що раніше у банків виникали проблеми в зв’язку з недостатньо ефективною роботою інституту поручительства, при якому поручительство припинялося повністю внаслідок незначного або уявного збільшення відповідальності поручителя без його згоди.
Поручителі могли через суд вимагати припинення поручительства, якщо кредитор не пред’явив вимогу в шестимісячний термін. Відтепер цей термін збільшений до загального терміну позовної давності – до трьох років. Усунуто також припинення права застави при ліквідації компанії – боржника.
«Недобросовісні позичальники нерідко перешкоджали зверненню стягнення на предмети іпотеки шляхом незаконного будівництва або реконструкції нерухомості, наданої в іпотеку. Новий закон передбачає, що в результаті реконструкції вивести з-під застави нерухомість буде неможливо. Врегульовано і значно полегшено стягнення заставного майна. Зниження кредитних ризиків банків у перспективі сприятимуть зниженню кредитних ставок», – сказав Ю.Гелей.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас