Зростання зарплат і перекази заробітчан: українці активно кладуть гроші на депозити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зростання зарплат і перекази заробітчан: українці активно кладуть гроші на депозити

Кредит&Депозит
1974
У червні приплив вкладів населення в банківську систему пожвавився. Про це повідомили в НБУ.
“У червні банки активізували залучення вкладів населення”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, за даними НБУ, залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках за червень зросли на 5,9% до 262,9 млрд грн, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,1% до 8,5 млрд дол. США.
“Активному залученню коштів сприяли високі темпи зростання заробітних плат і подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, припливу коштів у гривні сприяло збереження значної різниці в прибутковості депозитів в національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу гривні до долара США”, – розповіли в НБУ.
Водночас відзначається, що залишки депозитів юридичних осіб за місяць скоротилися. Це відбулося як за гривневими вкладами (на 5,6% до 243,8 млрд грн), так і за коштами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,3% до 5,1 млрд дол. США.
Таким чином, як додали в Нацбанку, загальний портфель гривневих депозитів у червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн.
Натомість, кредитний портфель банків у національній валюті в червні скоротився на 1,4% до 584,9 млрд грн.
“Це сталося через зниження залишків гривневих кредитів бізнесу (на 1,8% до 468,2 млрд грн), оскільки портфель кредитів фізичних осіб залишився майже на рівні попереднього місяця (116,7 млрд грн)”, – уточнили в НБУ.
Регулятор додав, що більшість процентних ставок банків в червні залишилися практично на рівні попереднього місяця.
Так, відбулося незначне підвищення процентних ставок за депозитами бізнесу в гривні – на 0,2. п. до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 в. п. до 17,1% річних.
Вартість гривневих вкладів населення фактично залишалася на рівні попереднього місяця (10,8% річних), враховуючи стійкий приплив коштів населення. Зате ставки за кредитами фізосіб зросли на 0,6%. Короткострокові позики, навпаки, подешевшали.

Бонус до депозиту від Finance.UA:

Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. За її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!
Як це зробити? Лише три кроки:
1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.
2. Обирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.
3. Оформляйте заявку на сайті!
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас