Випереджувальне зростання держбанків загрожує накопиченням в секторі системних ризиків - НБУ


Випереджувальне зростання держбанків загрожує накопиченням в секторі системних ризиків - НБУ

Подальше зростання державних банків швидше ринку загрожує накопиченням в секторі системних ризиків, попереджає директор департаменту фінансової стабільності Національного банку України (НБУ) Віталій Ваврищук.

“Банківський сектор України після кризи став більш концентрованим. Поки рівень концентрації можна порівняти з показниками банківських систем країн Центральної та Східної Європи, він не критичний. Але якщо держбанки будуть і далі рости швидше ринку, можуть накопичуватися додаткові системні ризики для цілого сектора”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Читайте також: Рада прийняла закон про реформування наглядових рад державних банків

Крім цього, додав В.Ваврищук, якщо держбанки постійно зростають швидше, ніж ринок, це означає, що є ризики, які вони недооцінюють.

“Для нас це важливе питання, оскільки ми бачимо, що до теперішнього часу таке зростання мало багато зворотних ефектів: це і погіршення якості кредитного портфеля, і підвищення процентних ставок по депозитах, і зниження чистих процентних доходів”, – пояснив співрозмовник агентства.

За його словами, НБУ розуміє, що повністю перебудувати бізнес-модель держбанків за короткий період неможливо, і вважає поточну ситуацію некритичною.

“Ми поки не бачимо фундаментальної проблеми. Навіть якщо щиро намагатися це зробити (знизити активність на ринку – ІФ), то продовжуватимуться певні інерційні процеси, які складно розвернути”, – пояснив він.

Водночас В.Ваврищук нагадав про схвалену урядом стратегію розвитку держбанків, одна з цілей якої – скорочення їх частки на ринку, і підкреслив: “Нас цікавить не тільки вихід держави з капіталу банків, а й доля банків-гігантів (ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк, – ред.) на українському ринку загалом”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua