Кожен третій банк незабаром може зіткнутися з необхідністю підвищення капіталу, - експерт


Кожен третій банк незабаром може зіткнутися з необхідністю підвищення капіталу, - експерт

Регуляторні нововведення, які впроваджує Національний банк України в сфері обліку і резервування для фінансових установ, можуть призвести до необхідності підвищення капіталу.

Про це розповів директор РА “Стандарт-Рейтинг” Андрій Нікітін.

“Після оголошення Нацбанком результатів стрес-тестування підвищення капіталу може знадобитися кожному третьому банку. НБУ досить швидко впроваджує на нашому ринку західні стандарти резервування та звітності, а вони не завжди вписуються в українські реалії так, як хотілося б”, — розповів Нікітін.

Потреба в додатковому капіталі може бути пов’язана зі зміною вимог до резервування з боку банківського регулятора, а також з очікуваним впровадженням єдиного кредитного реєстру НБУ, який змусить банки формувати резерви за кредитами, які нормально обслуговуються, якщо позичальник допустив прострочення за кредитами в інших банках.

Нікітін зазначив, що банк “Форвард”, який анонсував підвищення капіталу на 663 млн грн, одним з перших серед фінансових установ вирішує це питання.

“Такий великий обсяг докапіталізації призведе до того, що покращаться всі нормативи банку, які встановлює НБУ. Звичайно, це знизить кредитний ризик банку і має справити позитивний вплив на рейтинги”, — сказав аналітик.

Нікітін також додав, що банки, що спеціалізуються на обслуговуванні та кредитуванні фізосіб, більш стійкі і ліквідні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua