НБУ ініціював 110 судових позовів до поручителів неплатоспроможних банків з 2014


НБУ ініціював 110 судових позовів до поручителів неплатоспроможних банків з 2014

Національний банк ініціював 110 судових позовів до поручителів неплатоспроможних банків з 2014 року.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Зокрема, за останні півроку НБУ подав до судів 35 нових позовів про звернення стягнення на майно майнових поручителів неплатоспроможних банків на загальну суму позовних вимог 4 млрд гривень.

Всього ж протягом 2014-2018 років Національний банк ініціював 110 судових розглядів з метою повернення заборгованості за кредитами за рахунок коштів фінансових поручителів та заставного майна майнових поручителів.

Регулятор повідомляє, що на даний момент на розгляді в судах різних інстанцій знаходиться 89 справ із загальною сумою позовних вимог у розмірі 25 млрд гривень.

“Національний банк веде постійну і планомірну роботу з погашення заборгованості за рахунок коштів і майна поручителів неплатоспроможних банків. Однак цей процес важко назвати швидким через те, що поручителі, зловживаючи своїми правами, постійно намагаються уникнути виконання своїх зобов’язань і затягують розгляд справ у судах”, – зазначив директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник.

На даний момент в рамках примусового виконання за вже отриманими рішеннями судів за рахунок заставленого майна задоволені вимоги НБУ на суму близько 0,5 млрд гривень.

Як повідомлялося, у 2017 році Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд гривень.

У 2016 році НБУ отримав 4 млрд гривень від неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування