Ситник прокоментував правку про апеляцію в законі про антикорупційний суд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ситник прокоментував правку про апеляцію в законі про антикорупційний суд

Казна та Політика
515
Правку про апеляцію потрібно прибрати із закону про Вищий антикорупційний суд (ВАС), заявив на прес-конференції в Києві директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник. За його словами, правка може бути “чисто технічним нюансом з точки зору тексту закону”, однак вона є концептуальною з точки зору запуску антикорупційної юстиції.
“У нас є інформація, що деякі фігуранти святкували перемогу, коли побачили фінальний текст цього закону… Це суттєвий крок назад. Я очікував, що щось подібне станеться, і воно сталося”, – заявив Ситник.
При цьому він вважає, що Верховна Рада може під час розгляду парламентом окремого закону про створення антикорупційного суду цей нюанс усунути, передає LB.ua.
У підписаному і опублікованому законі “Про Вищий антикорупційний суд” виявили норму про те, що вироки у кримінальних справах, які вже направлені в суди першої інстанції, не підлягають перегляду в апеляційній палаті ВАС. Апеляційні скарги у цих справах повинні розглядати апеляційні суди, навіть якщо Вищий антикорупційний суд до того часу вже запрацює. Фактично ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо підозрюваних у корупції колишніх і чинних високопоставлених чиновників.

Довідка Finance.ua

  • 7 червня Верховна Рада ухвалила закон “Про Вищий антикорупційний суд. Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.
  • 11 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас