Google звинувачують у стеженні за користувачами iPhone


Google звинувачують у стеженні за користувачами iPhone

Проти компанії Google подано до суду позов на суму 4,3 мільярда доларів, в якому ІТ-гігант звинувачується в незаконному стеженні за 4,4 мільйона користувачів iPhone з Великобританії.

Як повідомляє The Guardian, колективний позов проти Google був поданий колишнім директором компанії Which?, що досліджує споживчий ринок, Річардом Ллойдом.

Читайте також: Google розробляє окуляри доповненої реальності «все в одному»

У позовній заяві стверджується, що з серпня 2011 по лютий 2012 року Google обходила налаштування конфіденційності браузера Safari від Apple для того, щоб розділити користувачів на групи для розсилки їм таргетованої реклами.

На першому засіданні у справі юристи заснованої Ллойдом компанії заявили про те, що зібрані Google дані включали в себе відомості про расову приналежнысть, фізичне та психічне здоров’я, політичны і сексуальны уподобання, соціальне та фінансове становище, уподобання щодо покупок і місцезнаходження.

Х’ю Томлінсон, що представляє інтереси позивача в суді, заявив на засіданні, що за цими ознаками інформація про користувачів агрегувалася, а самі вони збиралися в рекламні групи, наприклад, “любителі футболу” та інше. Як підкреслив Томлінсон, особисті дані збиралися за допомогою “таємного стеження”.

Відзначається, що позивачі планують виграти 4,3 мільярда доларів і обіцяють виплатити кожному потерпілому мінімум по тисячі доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua