Весілля принца Гаррі поповнить британську казну на $1,4 млрд


Весілля принца Гаррі поповнить британську казну на $1,4 млрд

Заплановане на 19 травня весілля принца Гаррі та актриси Меган Маркл може збільшити британський ВВП на 1,05 млрд фунтів стерлінгів ($1,4 млрд). Про це повідомляє британська консалтингова компанія Brand Finance.

Первинна оцінка була істотно нижчою – близько 500 млн фунтів.

Основним джерелом додаткових доходів будуть витрати на оплату готелів, транспорту та інших послуг, туристами, які бажають відвідати королівське весілля. Щомісяця Великобританія приймає 3 млн туристів. Якщо, як вважає Brand Finance, місячний потік туристів збільшиться хоча б на 3%, як це було в 2011 році в зв’язку з одруженням принца Вільяма з Кейт Міддлтон, то приріст ВВП складе 300 млн фунтів.

Ще 300 млн фунтів Великобританія може заробити на безкоштовній рекламі по всьому світу у зв’язку з весіллям. У економічне зростання також можуть зробити свій внесок ресторанний бізнес і торгівля. Як показали нещодавні опитування громадської думки, весілля зацікавило 40% британців, або близько 25 млн осіб. Якщо припустити, що кожен витратить хоча б 10 фунтів понад звичайні витрати, то в підсумку вийде чимала сума – 250 млн фунтів.

Ще 150 млн фунтів зможе виграти індустрія моди. Модель зеленої сукні, в якій Меган Маркл в квітні зустрічала австралійського прем’єр-міністра, була розпродана протягом декількох годин, пише The Sun.

Продаж пам’ятних сувенірів-магнітів, марок і кухлів із зображенням пари принесе ще 50 млн фунтів, вважає керуючий директор Brand Finance Річард Хейг.

Вінчання принца Гаррі і Меган Маркл відбудеться в каплиці Святого Георгія на території Віндзорського замку.

Brand Finance вважає монархію найдорожчим “брендом” Великобританії, оцінюючи її в 67 млрд фунтів. Її щорічний внесок у зростання британської економіки становить майже 1,8 млрд фунтів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування