Керівництво "РИА Новости Украина" щомісяця отримувало 53 тис. євро на антиукраїнську діяльність - СБУ


Керівництво "РИА Новости Украина" щомісяця отримувало 53 тис. євро на антиукраїнську діяльність - СБУ

На проведення підривної діяльності проти України керівник агентства “РИА Новости Украина” Кирило Вишинський отримував щомісяця 53 тисячі євро, які потрапляли в Україну через Сербію.

Про це під час брифінгу у вівторок, 15 травня, після проведення обшуків в офісі видання та затримання його керівника заявив заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

Він розповів, що підставою для проведення обшуків і затримання Вишинського була оперативна інформація про притягнення журналістів до антиукраїнської діяльності.

При цьому він зазначив, що мова йде про громадян України.

“Спільно з прокуратурою проводили обшуки. Підставою була інформація про притягнення журналістів – громадянин України – до підривної інформаційної діяльності. Навесні 2014 року Вишинський отримав завдання поїхати в Крим. Готувалися матеріали, які виправдовують анексію. Після повернення до Києва готувалися матеріали на підтримку ДНР і ЛНР. гГроші надходили з РФ в Сербію, а потім в Києві розподілялися 53 тис. євро щомісяця”, – розповів Кононенко.

Він додав, що в ході проведення обшуків у Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, що є додатковим доказом у справі.

В СБУ зазначили, що Вишиньському інкримінують злочини за статтею “Державна зрада”. Водночас близько 20 осіб, співробітників видання, проходять у даній справі як свідки.

Зараз співробітники Служби безпеки України проводять п’ять обшуків у приміщеннях “РИА Новости Украина”, а також у осіб, причетних до діяльності російського видання.

“По завершенні обшуків буде прийнято рішення про затримання Кирила Вишинського”, – додав Кононенко.

За словами Кононенка, правоохоронці встановили, що навесні 2014 року Вишинський отримав завдання виїхати в Крим, де він взяв особисту участь у пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії і “приєднання” півострова до РФ.

“Саме за цю діяльність він нагороджений держнагородами РФ – медаллю за “повернення” Криму … У Києві він розгорнув діяльність з підтримки ЛНР/ДНР”, – додав Кононенко.

Зазначимо, що затриманий в Києві журналіст агентства “РИА Новости Украина” Кирило Вишинський фігурує в списках українського сайту “Миротворець”, оскільки активно висвітлює діяльність окупантів в Донбасі і Криму. Зокрема, в 2014 році він був нагороджений російською медаллю ордена “За заслуги перед Отечеством” “за об’єктивне висвітлення подій в Криму”.

Також 30 вересня 2015 року президент Росії Володимир Путін задовольнив його заяву про отримання російського громадянства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:СБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua