В Україну зайшли прямі інвестиції на $300 млн


В Україну зайшли прямі інвестиції на $300 млн

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну в березні 2018 року склав 105 мільйонів доларів США і переважно був спрямований в реальний сектор, – випливає з інформації Національного банку України (НБУ).

Як зазначають в НБУ, за перший квартал поточного року приплив інвестицій в українську економіку склав $296 млн.

У березні чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком досяг $686 млн. У центральному банку країни пояснюють, що його зростання було забезпечене операціями приватного сектора.

Так, чисті зовнішні зобов’язання банківського сектора зросли на $231 млн, зокрема внаслідок успішного розміщення державним «Укрексімбанком» єврооблігацій, деномінованих у гривні.

Водночас приплив коштів у реальний сектор ($452 млн) був забезпечений переважно зростанням чистої заборгованості за торговими кредитами (на $304 млн).

У березні-2018 дещо зросли обсяги готівкової валюти поза банками – на $70 млн, хоча з початку року навпаки, її обсяг скоротився на $96 млн.

В цілому за січень-березень 2018 року в Україні чистий приплив коштів за фінансовим рахунком склав $329 млн, що майже на $100 млн перевищує минулорічний показник.

У Нацбанку розповіли також, що внаслідок незначного дефіциту зведеного платіжного балансу і виплат по кредитах Міжнародного валютного фонду міжнародні резерви станом на початок квітня незначно скоротилися – до $18,2 млрд або 3,3 місяця імпорту майбутнього періоду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування