Перевантажені фури "вбивають" українські дороги - Укрдорінвест


Перевантажені фури "вбивають" українські дороги - Укрдорінвест

Один з факторів, що негативно впливають на якість доріг в Україні, – це перевантажені фури.

Про це пише Олена Криворучко, директор ДП “Укрдорінвест”.

За її словами, нещодавно в компанії змогли зафіксувати антирекорд – при допустимій вазі в 40 т вантажівка везла понад 200 т продукції. І основними магістралями можуть проїхати тисячі перевантажених фур.

“Перевантаження транспорту – це пряме порушення закону. Наприклад, в США за цим стежать поліція та інші контролюючі органи, а далекобійники стають на спеціальні ваги кожного разу, як отримали новий вантаж. І в разі перевантаження можуть взагалі відмовитися везти ту частину партії, яка виходить за допустимі межі, тому що це загрожує їм чималими штрафами”, – пише вона.

“Однак в Україні на сьогоднішній день практично немає комплексів для зважування автотранспорту. При цьому навіть ідеальна і якісна дорога навряд чи в змозі пережити рік-два, якщо кожен день по ній будуть рухатися перевантажені фури”, – відзначає експерт.

Тому, на її думку, необхідно впровадження системи вагового контролю.

“Сьогодні це один з наріжних каменів успіху реформування дорожньої сфери. Справа в тому, що можна побудувати будь-яку дорогу, але вона все одно зруйнується раніше від гарантійного терміну, якщо по ній кожен день будуть їздити сотні машин, що порушують вагові норми”, – пише Криворучко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Технології&Авто
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування